Ogłoszenia Parafialne

Niedziela 22 maja 2022 –  6 niedziela Wielkanocy

 1. Nabożeństwa Majowe w tym tygodniu o godzinie 18.00, a następnie Msza Święta gregoriańska.
 2. Ponadto Msze Święte w tym tygodniu: we wtorek o 17.30 i w środę o 17.30, w czwartek o 7.00 rano oraz w sobotę o 17.00.
 3. Proszę o modlitwę za narzeczonych wyczytanych w zapowiedziach, przygotowujących się do zawarcia małżeństwa. Jeśli ktoś wie o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, proszę o zgłoszenie takiego faktu w kancelarii parafialnej.
 4. Polecam w tygodniku "Idziemy" artykuły o rodzinie oraz o Pierwszej Komunii Świętej.

Niedziela 15 maja 2022 - 5 Niedziela Wielkanocy

 1. Nabożeństwa Majowe w tym tygodniu o godzinie 18.00, a następnie Msza Święta gregoriańska.
 2. Ponadto Msze Święte w tym tygodniu: we wtorek o 17.30 i w środę o 17.30.
 3. Proszę o modlitwę za narzeczonych wyczytanych w zapowiedziach, przygotowujących się do zawarcia małżeństwa. Jeśli ktoś wie o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, proszę o zgłoszenie takiego faktu w kancelarii parafialnej.

Niedziela 1 maja 2022 - 3 Niedziela Wielkanocy

 1. Rozpoczęły się Nabożeństwa Majowe, które będą odprawiane o godzinie 18.00 w dni powszednie, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 12.00.
 2. W tym tygodniu Msze Święte odprawiane będą w następującym porządku: od poniedziałku do soboty po Nabożeństwie Majowym Msze Święte gregoriańskie a dodatkowo: w poniedziałek o 17.30, we wtorek o 9.00, w czwartek przed Nabożeństwem Majowym, w piątek o 19.15, w sobotę o godzinie 17.00.
 3. We wtorek 2 maja przypada święto Najświętszej Maryi Panny - Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą odprawione o godzinie 9.00 i 18.30 - po Nabożeństwie Majowym.
 4. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 Msza Święta Pierwszej Komunii.
 5. W kolejną niedzielę - 15 maja o godzinie 9.00, Msza Święta Rocznicowa dla klasy 4.
 6. Dzisiaj przypada po raz szósty Narodowy dzień czytania Pisma Świętego, dlatego zachęcamy aby wziąć do ręki Ewangelię Św. Łukasza, którą w tym roku czytamy, przeczytać fragment i podzielić się z domownikami przemyśleniami. Po Mszy Świętej będzie możliwość otrzymania fragmentu z Ewangelii Św. Łukasza oraz z Księgi Hioba - każdy z fragmentów jest inny.

 

Niedziela 24 kwietnia 2022 - Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. Modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego będą odmawiane o godzinie 15.00.
 2. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Sebastian Kaczmarek, kawaler z naszej parafii i Agata Bojanek panna z parafii Matki Bożej Częstochowskiej - zapowiedź pierwsza, Przemysław Oracz, kawaler z par. tutejszej i Ewa Kurowska, panna z par. tutejszej, związani związkiem cywilnym - zapowiedź druga. Proszę o modlitwę za narzeczonych wyczytanych w zapowiedziach, przygotowujących się do zawarcia małżeństwa. Jeśli ktoś wie o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, proszę o zgłoszenie takiego faktu w kancelarii parafialnej.
 3. Od 1 maja zaczynają się Nabożeństwa Majowe, które będą odprawiane o godzinie 18.00 w dni powszednie, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 12.00.
 4. Próby dla klasy 3 w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 5. Dzisiejsza  taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne "Caritas" Diecezji Warszawsko - Praskiej.
 6. W tym tygodniu, zwanym Tygodniem Miłosierdzia, mamy możliwość praktykowania miłosierdzia modlitwą, uczynkiem czy dobrym słowem a także proszeniem Boga o miłosierdzie dla współczesnego świata.
 7. W idziemy polecam artykuł "Miłosierdzie pośród cierpienia." - jak odnajdywać miłosierdzie Boże podczas wojny, gdy widzimy i słyszymy o bestialstwie Rosjan wobec Ukraińców. A także "Miłosierdzie w praktyce." Niewielka parafia św. Małgorzaty w podwarszawskich Łomiankach imponuje skalą i doskonałą organizacją pomocy dla uchodźców z Ukrainy.
 8. Dziękuję bardzo księdzu Przemysławowi a także paniom z parafii Matki Bożej Pompejańskiej za przybliżanie nam tego jak modlić się na różańcu oraz sylwetki błogosławionego Bartolo Longo.

Niedziela 17 kwietnia 2022 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

    1. Dziś Msze Święte o godz. 10.30 i 12.00. W poniedziałek wielkanocny jak w niedzielę o godz. 9.00; 10.30; 12.00. Po Mszy Świętej w dni oktawy będzie odmawiana Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

    2. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Grodkowski, kawaler z par. tutejszej i Klaudia Dana, panna z par. Świętej Trójcy w Niegowie; Marcin Lubowiecki, kawaler z par. tutejszej i Magdalena Monika Banaszek, panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Józefowie, Przemysław Oracz, kawaler z par. tutejszej i Ewa Kurowska, panna z par. tutejszej, związani związkiem cywilnym. Proszę o modlitwę za narzeczonych wyczytanych w zapowiedziach, przygotowujących się do zawarcia małżeństwa. Jeśli ktoś wie o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, proszę o zgłoszenie takiego faktu w kancelarii parafialnej.

    3. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka na budowę kościoła w Warszawie pw. Matki Bożej Pompejańskiej. Kościół jest związany z modlitwą Różańcową propagowaną w Diecezji Warszawsko - Praskiej. O powstającej parafii można dowiedzieć się tutaj: https://mysliborska28.pl/

    4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego: Panu Organiście i Chórkowi, OSP i Kołu Gospodyń Wiejskich, ministrantom, bielankom, osobom przygotowującym wystrój kościoła i na zewnątrz świątyni. Bóg zapłać. 

    5. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę Parafianom i Gościom duchowego odrodzenia w wierze w Pana Jezusa, naszego Zbawiciela, wzajemnego szacunku, miłości, dźwigania wzajemnie brzemion, zdrowia i pokoju, który daje Zmartwychwstały Pan Jezus.  

    6. Taca w drugi dzień Świąt Wielkanocnych jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski, a w przyszłą niedzielę na dzieła charytatywne "Caritas" Diecezji Warszawsko - Praskiej.

    7. Za tydzień kończy się oktawa Wielkanocy, niedziela 24 kwietnia to Niedziela Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

    8. W najbliższy piątek (22 kwietnia) można spożywać pokarmy mięsne, z racji oktawy Wielkanocy.

    Niedziela 10 kwietnia 2022 –  Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej.

 1. Nabożeństwa Triduum Paschalnego odprawiane będą w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godzinie 18.00.
 2. Msza Święta Rezurekcyjna za Parafian żyjących i zmarłych oraz za dobrodziejów naszej parafii, odprawiona zostanie w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 6.00 rano. 
 3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę tj. o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00.
 4. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Grodkowski, kawaler z par. tutejszej i Klaudia Dana, panna z par. Świętej Trójcy w Niegowie; Marcin Lubowiecki, kawaler z par. tutejszej i Magdalena Monika Banaszek, panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Józefowie. Proszę o modlitwę za narzeczonych wyczytanych w zapowiedziach, przygotowujących się do zawarcia małżeństwa. Jeśli ktoś wie o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, proszę o zgłoszenie takiego faktu w kancelarii parafialnej.
 5. W dniu dzisiejszym szkolne koło Caritas rozprowadza palmy, dochód ze sprzedaży których, przeznaczony jest na bieżącą działalność koła.
 6. Do jutra, do godziny 12.00 będzie odbiór elektrośmieci. Do tego czasu można składać urządzenia do utylizacji przy garażu znajdującym się naprzeciwko budynku plebanii. Dochód ze sprzedaży elektrośmieci przeznaczony jest na działalność misyjną Diecezji Warszawsko-Praskiej.
 7. Zapraszam uczennice klas III i IV na sypanie kwiatków podczas procesji Rezurekcyjnej. Bardzo proszę również rodziców uczniów klas III i IV aby włączyli się w organizację i uczestniczyli w procesji. Część z osób, które do tej pory w dużej mierze organizowały procesje, nie może tak aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach, ze względu na choroby lub podeszły wiek. Jest potrzeba aby młodsi przejęli te cięższe zobowiązania związane z życiem parafii.
 8. Poświęcenie pokarmów będzie w najbliższą sobotę w kościele o godzinie 8.00 i 13.00. Po poświęceniu o godzinie 8.00, tradycyjne święcenie we wsiach naszej parafii rozpocznie się od Bielan, następnie Zofinin, Osęka i Księżyki, tak aby o 13.00 znowu w kościele odbyło się kolejne poświęcenie.
 9. Polecam zapoznanie się z artykułami w tygodniku "Idziemy" oraz w innych tytułach prasy katolickiej dostępnej do nabycia na stoliku przy wyjściu z kościoła. 

Niedziela 3 kwietnia 2022 –  5 niedziela Wielkiego Postu.

 1. Msze Święte odprawiane będą w tym tygodniu w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 7.00 rano, w czwartek o godzinie 16.00, w piątek po Drodze Krzyżowej o godzinie 18.00 i w sobotę o 7.00.
 2. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 18.00, a po nabożeństwie Msza Święta. 
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i proszę kolejne rodziny o przygotowanie świątyni na Niedzielę Palmową.
 4. W przyszłą niedzielę szkolne koło Caritas będzie rozprowadzało przygotowane na to święto palmy.
 5. Nabożeństwa Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę będą odprawiane o godzinie 18.00.
 6. Rezurekcja za Parafian o godzinie 6.00 rano.
 7. 11 kwietnia o godzinie 13.00 będzie odbiór elektrośmieci. Do tego czasu można składać urządzenia do utylizacji przy garażu znajdującym się naprzeciwko budynku plebanii.

27 marca 2022 r. - Czwarta niedziela Wielkiego Postu.

 1. Msze Święte odprawiane będą w tym tygodniu o godzinie 16.00.
 2. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.00, a po nabożeństwie Msza Święta. 
 3. Proszę o modlitwę za narzeczonych wyczytanych w zapowiedziach, przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.
 4. W imieniu Dyrekcji Ośrodka w Urlach, składam serdeczne podziękowania za wszelką okazaną pomoc - materialną, duchową i w formie poświęcenia czasu na prace konieczne przy porządkowaniu darów itd.

20 marca 2022 r. - Trzecia niedziela Wielkiego Postu.

 1. Msze Święte odprawiane będą w tym tygodniu o godzinie 16.00. Po Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Święty w intencji Rosji i Ukrainy o zakończenie trwającej wojny.
 2. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.00, a po nabożeństwie Msza Święta. W ten piątek będziemy łączyć się duchowo z papieżem Franciszkiem, który poświęci Niepokalanemu Sercu Maryi Rosję i Ukrainę. 
 3. Dziękuję za liczny udział w rekolekcjach oraz wszystkim zaangażowanym w ich przygotowanie i związaną z tym parafialnym wydarzeniem organizację.
 4. Dziękuję również za przygotowanie kościoła na dzisiejszy dzień. Proszę kolejne rodziny ze Strachówki, z ul. Św. Jana Pawła II o przygotowanie naszej świątyni na przyszłą niedzielę.
 5. Mamy w prezbiterium naszego kościoła nowe miejsce przewodniczenia. Ołtarz, umieszczony w centralnym miejscu prezbiterium, ambona, wysunięta do przodu, przed ołtarz oraz miejsce przewodniczenia stanowią najważniejsze elementy wyposażenia każdego kościoła. Przy nich celebrowana jest liturgia Kościoła, uobecniająca i aktualizująca misterium Chrystusa, czyli wielkie dzieła Boże dokonane dla naszego zbawienia. Dziękuję ofiarodawcom z naszej Parafii za piękny dar dla kościoła parafialnego. Bóg zapłać. 

13 marca 2022 r. - Druga niedziela Wielkiego Postu.

 1. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17.00, a po nabożeństwie odprawiona zostanie Msza Święta.
 2. Dziś rozpoczęły się Rekolekcje z naukami na każdej Mszy Świętej. Kontynuacja w poniedziałek, wtorek i środę. Nauki dla dorosłych w tych dniach o godzinie 8.00 i 18.30. Bardzo proszę o zainteresowanie się i zadbanie aby chętni sąsiedzi/ znajomi, którzy nie mają samochodów, mieli zapewniony transport i możliwość uczestnictwa w Rekolekcjach.
 3. Nauki rekolekcyjne, dla uczniów z klas 1-5, od poniedziałku do środy włącznie, o godzinie 9.00, a dla klas starszych o godzinie 13.00. W tych dniach nie będzie zajęć w szkole. Proszę o dopilnowanie aby uczniowie byli obecni na Rekolekcjach, po których dla chętnych zapewniona zostanie opieka w szkole do godziny 15.00.
 4. Dziś po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Misje.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

 

6 marca 2022 r. - Pierwsza niedziela Wielkiego Postu.

 1. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17.00, a po nabożeństwie odprawiona zostanie Msza Święta.
 2. Dziś o godzinie 15.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa.
 3. W przyszłą niedzielę, 13 marca,  rozpoczną się Rekolekcje z naukami na każdej Mszy Świętej. Kontynuacja w poniedziałek, wtorek i środę. Nauki dla dorosłych w tych dniach o godzinie 8.00 i 18.30. Dla nauczycieli i uczniów harmonogram będzie przedstawiony wkrótce.
 4. W przyszłą niedzielę będzie możliwe złożenie ofiary na leki dla potrzebujących uchodźców, umieszczonych w najbliższym nam ośrodku Caritas w Urlach.

 

27 lutego 2022 r. - 8 niedziela zwykła.

1. W tym tygodniu Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:

 • poniedziałek o godzinie 7.00 i 17.00,
 • wtorek o godzinie 7.00 i 17.00,
 • Środa Popielcowa o godzinie 9.00 i 18.30,
 • czwartek o godzinie 18.00,
 • piątek o godzinie 18.00,
 • sobota o godzinie 17.00 i 18.00,

2. Post ścisły obowiązuje w środę (Popielec) i w Wielki Piątek, co oznacza powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych oraz tylko 2 posiłki lekkie i jeden do syta. Papież Franciszek zachęca do ofiarowania postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 17.00. O 17.30 Droga Krzyżowa a o 18.00 Msza Święta.

4. Spotkanie w sprawie Bierzmowania dla klas 8-mych i 1-szych ponadpodstawowych odbędzie się w czwartek. Szczegóły zostaną podane wkrótce.

5. Dziś odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ośrodka Caritas w Urlach, który przyjmuje potrzebujących uchodźców z Ukrainy.

 

13 lutego 2022 r. - 6 niedziela zwykła.

1. W tym tygodniu Msze Święte gregoriańskie w intencji Władysława Zbrzeźniaka będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00, w sobotę o 6.45, a w niedzielę o 9.00.

2. Ponadto Msze Święte w środę o 7.30 za pacjentów doktor Murawskiej, w piątek o 18.00 za świętej pamięci Halinę i Jana Ołdaków, oraz w sobotę o 18.00 za świętej pamięci Franciszka Tadeusza Zbrzeźniaka w 30 dniu od śmierci.

3. W piątek, po Mszy Świętej o 18.00, odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas 8 a i b oraz klas 1 i 2 szkół ponadpodstawowych, w sprawie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

4. Od przyszłej niedzieli, 20 lutego o godzinie 15.00, rozpoczną się nauki dla osób planujących zawrzeć związek małżeński w ciągu najbliższych 2-3 lat.

5. W związku z Dniem Chorych i w nawiązaniu do odczytanego orędzia Papieża Franciszka, przypominam i zachęcam aby korzystać z sakramentów Pokuty, Eucharystii, Namaszczenia chorych. Można to zorganizować w ten sposób, aby zaprosić kapłana do domu chorego. Taka posługa odbywa się bez konieczności składania ofiary.

6. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbywa się zbiórka do puszki na pomoc chorym znajdującym się pod opieką Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

7. Pojawiła się propozycja aby zmienić porządek niedzielnych Mszy Świętych na godziny: 8.00, 10.00 i 12.00. Proszę o opinie w tej sprawie.

6 lutego 2022 r. - 5 niedziela zwykła.

 1. Msze Święte odprawiane będą w tym tygodniu o 6.45 a dodatkowo w poniedziałek, 7 lutego, o godzinie 17.00 Msza Święta za zmarłych i wypominki roczne.
 2. W poniedziałek o godzinie 18.00 zapraszam Rodziców zapisanych dzieci klas 3 na zdawanie pacierza, a we wtorek o 18.00 pozostałe dzieci.
 3. W przyszłym tygodniu po Mszy Świętej odbędzie się zbiórka na Caritas